Apple 2021 rok zasvětí zcela novým produktům. Blíží se AirTags

Apple 2021 rok vyhlíží s očekáváním a neméně se těší jeho příznivci. Právě letos by se totiž mělo dostat na několik zcela nových produktů.

Apple plánuje vydat své dlouho očekávané lokalizační štítky AirTags. Také se máme dočkat zatím nespecifikovaného zařízení pro práci s rozšířenou realitou a na obzoru jsou i nové Macy. Zprávy o novinkách přináší renomovaný analytik Ming-Chi Kuo.

Apple 2021 a AirTags

Očekává se, že AirTags pomohou uživatelům sledovat jejich osobní věci, jako jsou klíče, peněženky a zavazadla. Také upozorní uživatele prostřednictvím Apple zařízení (iPhone, iPad, Mac), když se věc se štítkem ocitne mimo dosah. Už v roce 2019 se objevily první snímky, na kterých jsou štítky AirTags spravovány skrz aplikaci Najít.

V reálu se má jednat o malý kousek plastu, ve kterém bude integrován čip s mnoha funkcemi. Bude tak sledovat svoji polohu, bude udržovat spojení s Apple produkty a rozezná, když se dá do pohybu. Výhodou má být hlavně úzká integrace v celém ekosystému. Apple 2021 tak bude rozhodně vzrušující.

Pokud jde o zařízení s podporou rozšířené reality, tvrdí se, že Apple pracuje na náhlavní soupravě nebo brýlích. Možné jsou také obě varianty. Zatím ale ani analytik Kuo přesně neví. iPhony a iPady také nabízejí funkce rozšířené reality, takže není jisté, zda nakonec cupertinská firma od nového zařízení úplně neustoupí a raději neintegruje funkce do již zaběhnutých produktů.

Velké množství nových Maců

Jak se dalo očekávat, Kuo také uvedl, že Apple plánuje vydat nová sluchátka AirPods a Macy. Počítače by měly být první zařízení s Mini-LED displeji. Předchozí spekulace směřovaly k novému 12,9palcovému iPadu Pro a různým modelům MacBooků s Mini-LED displeji. Ty nabízejí bohatší barvy, vylepšený kontrast a další.

Kuo již dříve uvedl, že Apple plánuje v roce 2021 vydat přepracované 14palcové a 16palcové modely MacBook Pro s Mini-LED a čipy Apple Silicon. Předtím také předpovídal uvedení nového MacBooku Air s Apple Silicon a Mini-LED displejem v roce 2022, ale není jasné, zda tento notebook bude mít také nový design.

Společnost Apple již oznámila, že plánuje přibližně do dvou let převést celou svoji řadu Mac počítačů na Apple Silicon. Údajně se chystají další modely, včetně přepracovaného 24palcového iMacu a menšího počítače podobného Macu Pro. Apple 2021 nabídne opravdu hodně.

Zdroj: Macrumors.com