iPhone 13 bude mít tenčí výřez, jinak zůstane design stejný

iPhone 13 přijde na řadu už tento rok na podzim. Jaké novinky nás čekají a co od Applu za své peníze dostaneme? Změn moc nebude.

Dle všech možných spekulacích se zdá, že také v roce 2021 bude Apple nabízet 4 různé iPhony. iPhone 13 má mít stejný design jako iPhone 12, takže bude nadále vsázet na ploché hrany. Několik změn se ale přece jen chystá.

iPhone 13 se skoro stejným vzhledem

Očekává se, že výška a šířka čtyř modelů ‌iPhonu‌ zůstane stejná, ale tloušťka by se mohla zvýšit o až 0,26 mm. Důvodem k tomu je velikost zadní kamery. Ta se zvětší o 0,9 mm, ale firma hodlá nově pokrýt celý systém kamer safírovým sklem. Ne jako teď, kdy je pokryt sklem každý objektiv zvlášť. Design by se pak měl podobat více tomu, jaký se představil na iPadu Pro z roku 2020.

Dále by měl také menší iPhone 13 Pro obsahovat optickou stabilizaci s posunem senzoru. Tou dnes oplývá pouze největší model iPhone 12 Pro Max. Menší iPhony mají stabilizaci řešenou posunem čoček.

Méně rušivá přední strana

Pokud jde o přední část iPhone 13‌, zprávy naznačují, že se kamera TrueDepth zmenší. Senzory v horní části se mají posunout blíže k okraji telefonu, takže se celý výřez ztenčí. Pravděpodobné je i zmenšení šířky. O tom jsme slyšeli už několikrát a také po něm volá spousta uživatelů. V dnešní době telefonů s průstřely a kapkami je totiž výřez na iPhonu skutečně velký. Na druhé straně obsahuje nejlepší zabezpečení, které ostatní výrobci na menší plochu integrovat nedokáží.

Další fámy o ‌iPhone 13‌ naznačují, že bychom mohli vidět některé modely s displeji LTPO OLED. Jedná se o přidání vrstvy ke stávající OLED obrazovce, která dokáže měnit frekvenci obnovení a přispívá k vyšší výdrži baterie. S tím by mohl podporovat displej obnovovací frekvenci 120 Hz, kterou už používá u svých telefonů několik výrobců. D8le se mluví o procesoru Apple A15, který je logickou evolucí.

Zdroj: Macrumors.com