Sláva Ukrajině!

iPhone 13 Pro dostane vylepšený fotoaparát. Jaké funkce čekáme?

iPhone 13 Pro se dostane na pulty obchodů na podzim letošního roku. Už teď ale můžeme říct, že fotoaparát se posune zase o kus dál.

Očekává se, že modely iPhone 13 Pro budou mít vylepšený ultraširokoúhlý objektiv se stabilizací obrazu. Ta by navíc měla spoléhat na posun senzoru a ne čoček objektivu. Také má být tento objektiv vybaven automatickým zaostřováním. Ano, ani nejnovější iPhony 12 nedisponují autofocusem u nejširšího fotoaparátu.

iPhone 13 Pro a Pro Max s výhodami

iPhone 12 Pro je vybaven standardní duální optickou stabilizací obrazu pro širokoúhlý fotoaparát a teleobjektiv. Na druhou stranu je iPhone 12 Pro Max prvním iPhonem, který využívá pro stabilizaci posun senzoru. Optická stabilizace s tímto posunem pracuje na odlišeném principu. Zatímco při posunu čoček výrobce do těla telefonu zapracuje plovoucí systém optických členů a ty pak doslova při pohybu s přístrojem plavou, tak posun snímače znamená pokrok. Senzor pod objektivy má podobnou schopnost a v praxi má za následek ostřejší obraz a vyšší účinnost stabilizace.

Podle společnosti DigiTimes bude Apple ‌iPhone 13‌ Pro a ‌iPhone 13‌ Pro Max nabízet se stabilizací na snímači a to konkrétně pro širokoúhlý i ultraširokoúhlý objektiv. Předchozí zpráva navrhovala, aby Apple implementoval funkci i do ostatních modelů nižší řady bez přídomku Pro. Všechny nové objektivy mají nabídnout i automatické ostření.

Budoucnost s LiDAR skenerem

V listopadu loňského roku analytik Ming-Chi Kuo, který je dobře obeznámen se zákulisím v Applu, uváděl i další novinky. Ultraširokoúhlé objektivy iPhonů 13 Pro mají dostat i lepší světelnost. V současnosti je u iPhonů 12 Pro tento objektiv s clonou f/2,4 a jeho pokračovatel má zvýšit prostup světla na f/1,8. To bude mít za následek jasnější fotografie při horším osvětlení a nižší tvorbu šumu.

LiDAR scanner iPhone

Celá nová řada iPhone 13 se má sestávat opět ze 4 modelů. Všechny by měly dostat LiDAR skener, který dokáže pomoct při hrátkách s rozšířenou realitou a v případě fotoaparátu nabízí i velmi rychlé ostření. To může pracovat i za úplné tmy a je tak o mnoho spolehlivější než předchozí technologie. Mezi největší taháky nových modelů má také patřit rychlejší obnovovací frekvence displejů, která by mohla dosahovat až 120 Hz.

Zdroj: Macrumors.com