Právě probíhá: Deal jak sviňa

 - Vice informací  naleznete ZDE

iPhone displej dostane 240Hz obnovovací frekvenci. Apple obdržel patent

iPhone displej bude v dalších generacích Apple telefonů vybaven až 240Hz obnovovací frekvencí. Co to bude znamenat a kdy se můžeme dočkat?

Nový patent Applu zveřejněný americkým úřadem pro patenty a ochranné známky popisuje novou funkci displeje. Apple telefony mají v budoucnu umět zvýšit obnovovací frekvenci obrazovky dvakrát, třikrát nebo dokonce až čtyřikrát oproti aktuálním hodnotám. Současný iPhone s 60Hz panelem tak bude umět navýšit frekvenci na 120 Hz, 180 Hz nebo 240 Hz a to plně automaticky.

iPhone displej je skvělý, ale…

Apple telefony mají v současnosti u řady 12 OLED obrazovky, které nabízejí skvělé zobrazení barev, sytě černou a není moc, co bychom jim mohli vytknout. Při pohledu na displej budete rozhodně spokojení. Možná ale ne tak, jako když byste vedle iPhonu položili telefon jiné značky, který už využívá 120Hz panel. Ten se obnovuje dvakrát rychleji a pohyb v systému tak působí daleko plynulejším dojmem. Apple tuto technologii používá u svých iPadů Pro a nazývá ji ProMotion.

Rozhodně by se tak hodilo, pokud by se funkce ocitla i v menších zařízeních. Obrazovka by byla dražší, takže zřejmě proto zatím Apple technologii nezabudoval. Pro uživatele by to mohlo znamenat navýšení ceny iPhonu. Ale pokud bude technologie dostupnější, nebude kalifornské firmě nic bránit. Proměnlivá obnovovací frekvence povede také k delší výdrži baterie.

iPhone 12 už měl dostat alespoň 120 Hz

Spekulace o 120Hz panelech přicházejících na iPhone 12 Pro se ukázaly jako nepravdivé. Existuje ale dostatek důvěry v to, že iPhone 13 už ProMotion displej skutečně dostane. V předchozích pověstech se tvrdilo, že iPhone 12 bude umět automaticky přepínat mezi 60Hz a 120Hz během displeje. Za následek by to mělo prodloužení životnosti baterie. Tato funkce není žádnou novinkou. Patent, který popisuje navyšování frekvence až na 180 Hz nebo dokonce 240 Hz, už ale nikdo zatím doposud nepoužil.

Vyšší obnovovací frekvence by mohla být prospěšná pro několik případů použití. Určitě je to hraní her, kde potřebujete rychle reagovat nebo rozšířená realita. Jakmile budete sledovat film nebo si jen s někým psát, displej se přepne do nižší obnovovací frekvence a bude se šetřit energie.

Tento týden nové spekulace tvrdily, že vedle obnovovací frekvence 120 Hz bude mít řada iPhone 13‌ také vždy rozsvícený displej. Je to stejná funkce, jakou disponují například hodinky Apple Watch. Ty se dokáží přepnout až na frekvenci 1 Hz a zobrazují čas. Podobně by mohl fungovat iPhone a v takovém módu by nemělo docházet k velkému vybíjení baterie.

Zdroj: Macrumors.com